1. Yabancı Diziler
  2. Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
  3. 1. Sezon
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon

Amerikan televizyon dizisi, Marvel' ın Comics örgütü S.H.I.E.L.D. Ajanlarına dayanan dizinin ilk sezonu. S.H.I.E.L.D. (Stratejik Vatan Müdahale, İcra ve Lojistik Bölümü), Phil Coulson karakterinin etrafında döner ve S.H.I.E.L.D. ekibi Birçok tehlikeli durumlarla ilgilenirler.

DiziPlusHD

Oyuncular

Clark Gregg

Phil Coulson

Chloe Bennet

Daisy "Skye"Johnson / Quake

Iain De Caestecker

Leo Fitz

Brett Dalton

Grant Ward / Hive

Ming-Na Wen

Melinda May / The Cavalry

Elizabeth Henstridge

Jemma Simmons

Bölümler

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 22. Bölüm

Dark secrets are revealed as Coulson and his team put everything on the line to stop Garrett and the forces of Hydra. But when the dust settles, Coulson will find that no one’s leaving this battle unscathed. And just when all hope seems lost, they’re joined by the one man who may be able to turn the tide–Nick Fury.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 21. Bölüm

Ward's betrayal and Hydra's shocking secrets are revealed as Coulson's team goes undercover on a mission that leaves no one unscathed.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 20. Bölüm

With no one left to trust, Agent Maria Hill (Cobie Smulders) teams up with Coulson while S.H.I.E.L.D. is being destroyed.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 19. Bölüm

With their WORLD turned upside down, Coulson races to save the life of his one true love as the mystery of "The Cellist," which began in Marvel's The Avengers, is finally revealed on Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 18. Bölüm

With Colonel Glenn Talbot now on their trail, Coulson and his team seek refuge in the last place anyone would look, where they begin to uncover S.H.I.E.L.D.'s most dangerous secrets--secrets that could destroy them all.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 17. Bölüm

Coulson and his team find themselves without anyone they can trust, only to discover that they are trapped with a traitor in their midst.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 16. Bölüm

Agents Garrett (Bill Paxton) and Triplett are back to help Coulson's team track down S.H.I.E.L.D.'S nefarious enemy--the Clairvoyant. But will Deathlok destroy them all to protect his master's identity?

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 15. Bölüm

Lady Sif arrives on a hunting mission sent by Odin to find her arch-enemy Lorelei and bring her back to Asgard. It throws the team for a loop when they find themselves in a fight right alongside this powerful powerful Asgardian warrior woman.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 14. Bölüm

Coulson goes on the attack to save Skye--enlisting the aid of Ward's former S.O. John Garrett and uncovers shocking truths about his own life and S.H.I.E.L.D.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 13. Bölüm

The team tries to confiscate an important device on a train.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 12. Bölüm

Coulson and May uncover startling information about Skye's past, while the team is swept into a storm at S.H.I.E.L.D. Academy.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 11. Bölüm

S.H.I.E.L.D. organizes a full scale hunt for Coulson. Centipede tries to resurface the memories on what happened after Coulson died.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 10. Bölüm

In a shocking cliffhanger episode, Coulson takes the war back to Centipede, and this time he brings in Mike Peterson for some super-soldier support. As they get closer to the truth, startling secrets are revealed and an unexpected twist threatens the team.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 9. Bölüm - Onarım

Gizemli bir güç tarafından, Coulson ve ekibini yok etmekle tehdit edilmektedir. Acan May in geçmişinin bununla ilgili olabilir mi?

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 8. Bölüm - Kuyu

"Thor'un Karanlık Çağlarda geçirdiği olaylar sonrasında " Dünyada kalan parçaların yol açtığı sorunların peşine düşmek, Coulson ve ekibinin işidir.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 7. Bölüm - Daire

Tehlikeli sırlar Coulson ve ekibinden gizleniyor, bunun sonucu trajedi olabilir.  Ward ve Fitz 8. seviye çok gizli bi göreve yollanır.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 6. Bölüm - F.Z.Z.T.

Havada duran cesetler, tehlikede olan insanlar... Coulson ve ekibinin zor bir Katili acilen yakalamaları gerekmektedir.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 5. Bölüm - Çiçek elbiseli kız

Yakalanması zor çiçek elbiseli bir kız, sıra dışı ve tehlikeli güçlere sahip bir genç kahramanlarımızın Asya ya gelmesine neden olur. Gizemler çözüldükçe Skye için işler pek iyi olmaz.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 4. Bölüm - Casus Goz

Ajan Coulson ve S. H. I. E. L. D. ekibi bu kez çok sayıda degerli hırsızlıgi tek basina yapan gizemli bir kadini bulmaya calisir. Ama kadının kimligi ortaya ciktigi zaman durum Coulson  için berbat gorunmeye baslar.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 3. Bölüm - Varlık

Parlak bir bilim adamı, Franklin Hall, kaçırılır. Ajan Coulson ve onun S.H.I.E.L.D. ajanları profesörü bulmak için zamana karşı yarışmaları gerekir.Tüm planları tepe taklak döndüğünde ekibi sınırları zorlayacaktır, ama bunun tek yolu Skye ile olabilir.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 2. Bölüm - 0-8-4

S.H.I.E.L.D. ajanları ve Coulson 0-8-4 kodlu adlı bilinmeyen bir nesneyi, araştırmak için Peru ya giderler. Kumandan Camilla Reyes içine çalışır ancak, 10.000 metrede uçarken işler umulmadık şekilde gelişir.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon 1. Bölüm - Pilot

New York savaşı sonrası dönemde, dünya süper kahramanların ortasında, tanrılar ve uzaylılar varlığı ile karşılaşır.Ajan Coulson gizemli koşullar altında S. H. I. E. L. D. ajanlarından elit bir ekip oluşturur. Bu arada başka bir tehdit, büyük güçe sahip kontrolsüz bir adam ile uğraşmak zorundadırlar.

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. izle

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. altyazılı izle

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. seyret

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 480p izle

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 720p izle

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1080p izle

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. vk izle

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. mailru izle

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. 1. Sezon izle