1. Yabancı Diziler
  2. Halt and Catch Fire

DiziPlusHD

1,01 / 10 - (146750 Oy)
Halt and Catch Fire

1980'lerin başında kişisel bilgisayar kullanımının çığır açtığı zamanlara bir vizyoner, bir mühendis ve bir dahinin gözünden bakacak olan dizinin başrolünde Lee Pace var... Bilgisayar ve teknolojiye az biraz meraklıysanız bu dizi çok hoşunuza gidecek. İlk laptop nasıl yapıldı, kimler nasıl bir ortamda bunu geliştirdi? İlk virüs ve antivirus yazılımları nasıl ortaya çıktı.? İlk arama motoru nasıl yaratıldı? bu gibi konular üzerinden ilerleyen çok çok iyi dizi, başrol oyuncuları özellikle çok çok iyi. Bir süre sonra aileniz gibi oluyorlar. Startup konusuna meraklı gençler de mutlaka izlemeli. Bir teknoloji şirketi nasıl kurulur, ne gibi sorunlarla karşılaşılır, yatırım nasıl alınır gibi sorunları da çok güzel işliyorlar.

Dram

Oyuncular

Lee Pace

Joe MacMillan

Scoot McNairy

Gordon Clark

Mackenzie Davis

Cameron Howe

Kerry Bishé

Donna Clark

Toby Huss

John Bosworth

Bianca Malinowski

Debbie

Alana Cavanaugh

Haley Clark

Scott Michael Foster

Hunt Whitmarsh

Eric Goins

Larry

Manish Dayal

Ryan

Sezonlar

4. Sezon

3. Sezon

Season 3 returns six months after the move from Texas as each character faces new challenges trying to find their place in this new environment. Cameron and Donna hunt for an idea that will launch Mutiny as a key player. Gordon struggles to find a place within his wife's company. Joe continues to build upon his empire, reinventing himself which ultimately sends him back into the lives of his old partners.

2. Sezon

Joe, Gordon, and Bosworth are caught up in their own "online" wave while attempting to heal old wounds. This season explores the thin line that separates genius from self-delusion and the desire to leave a meaningful mark on the world.

1. Sezon

In 1983, personal computing was anyone's game. Navigating the thin line between visionary and fraud, genius and delusion, an unlikely trio - a visionary, an engineer, and a prodigy - take personal and professional risks in the race to build a computer that will change the world as they know it. The battle for CTRL begins.

Halt and Catch Fire izle

Halt and Catch Fire altyazılı izle

Halt and Catch Fire seyret

Halt and Catch Fire 480p izle

Halt and Catch Fire 720p izle

Halt and Catch Fire 1080p izle

Halt and Catch Fire vk izle

Halt and Catch Fire mailru izle