1. Yabancı Diziler
  2. Da Vinci's Demons

DiziPlusHD

1 / 10 - (516416 Oy)
Da Vinci's Demons

Tarihsel fantezi diyebileceğimiz fantezi dizisinde bir yandan Da Vinci'nin 25 yaşındayken hiç anlatılmamış hikayesini, geleceği "icat etme"sini anlatıyor, bir yandan da "fikirlerin ve inançların kontrol edildiği tarihi bir zamanda tek adamın, fikirleri özgür kılma mücadelesi" işleniyor. Hikayede, "ona bir hediye olarak sunulmuş insanüstü zekası, dinin yalanlarını ortaya çıkarmak gibi sapkın bir inanca sahip olması, seçkinci bir toplumun düzenini bozmak isteyen isyancılardan oluşu, babasının meşru oğlu olmak için yanıp tutuşan bir piç çocuk olması" genç Da Vinci'ye kendi iç karanlığıyla boğuşurken işkence etmektedir. Dizi, Da Vinci'nin pek çok icadını ve bunların dışında da askeri mühendis olarak Milan düküne, ondan sonra da Borgia'lara çalışması gibi gerçeklikleri içerir. Olaylar mistik "Yeryüzünün Evlatları" olarak adlandırılanları da içerir, bu rehberler Da Vinci'nin aklındaki saklı toprakları açığa çıkarmak için "Hafıza Çeşmesi"yle bağlantı kurarlar; mistik olaylar Noetik Teorisi, Akaşa kayıtları, Mímisbrunnr'da bulunan antik hikayeler, Eski İskandivav "Öğütçü, Bilge", Kabala'nın "32. yolu"[9], Kelt dini ve Upanişad ile ilişkilidir. Dizinin sanatsal mitolojisi, Da Vinci'nin karakteri oluşturulurken "Yapraklar Kitabı"yla alakalı bir görev ve Mithras'ın Oğulları olarak bilinen gizemli kült üzerine inşa edilmiştir. Da Vinci'nin, Medici'ler için çalışan babasıyla olan vahşice antagonist ilişkisi karma karışıktır. Gizli toplulukların şaibeli savaşları, görevdeki bir casusla tehlikeli romantizm ve Floransa ile Milan'ın güç adına mücadele için yaptığı politik planlar; Ortaçağ arkaplanı, Da Vinci'nin hayallerini, fotoğrafik hafızasını ve düşünce süreçlerini görselleştirmek için kullanılan yüksek teknolojiyle birleştirilmiş bilimsel sürecler adım adım Slow-Motion ve rotoscoping planları ile eşleştirilmiş.

Fantazi Dram

Set Ekibi

Oyuncular

Tom Riley

Leonardo Da Vinci

Laura Haddock

Lucrezia Donati

Elliot Cowan

Lorenzo Medici

Gregg Chillin

Zoroaster

Eros Vlahos

Nico

Blake Ritson

Girolamo Riario

Akin Gazi

Bayezid

Sezonlar

3. Sezon

Leonardo da Vinci's world comes crashing down when the city of Otranto is torn apart by an Ottoman invasion. On the battlefield, the Turks use da Vinci’s own weapons against him… the designs for which were stolen by someone he trusted. This betrayal will haunt Leo long after the battle is decided, as will the deaths of loved ones lost in the fighting. When Rome instigates a Crusade against the Turks, he seizes the opportunity to join, but his mission is complicated by a series of grisly murders that terrorize Italy and threaten the Crusade itself…

2. Sezon

Florence is thrown into chaos in the wake of the Pazzi conspiracy and Leonardo da Vinci must push the limits of his mind and body to defend the city against the forces of Rome. When the dust settles, friends are buried and rivalries enflamed. While the Medicis go to unthinkable lengths to deal with new threats, da Vinci continues on his quest to find the fabled Book of Leaves and uncover the secret history of his mother. He'll come to realize that he has lethal competition in his quest -- new enemies who may be even worse than the forces of Pope Sixtus. His search will take him to faraway lands and force him to reevaluate everything he knew about the world and his own history.

1. Sezon

Everyone knows that Leonardo da Vinci was an extraordinary artist, sculptor and inventor, but this evocative and involving cable drama paints a portrait of the consummate Renaissance man who, as a twentysomething, was a passionate ladies' man, swashbuckling swordsman and intrepid adventurer. The series opens with da Vinci receiving a commission from the Medicis to create an Easter spectacle in Florence. Later, he's hired to build war machines; investigates the source of demonic possessions at a convent; meets a mysterious Turk; has a chilling encounter with Vlad Dracula; and constructs a suit for underwater transportation.

Da Vinci's Demons izle

Da Vinci's Demons altyazılı izle

Da Vinci's Demons seyret

Da Vinci's Demons 480p izle

Da Vinci's Demons 720p izle

Da Vinci's Demons 1080p izle

Da Vinci's Demons vk izle

Da Vinci's Demons mailru izle