1. Yabancı Diziler
  2. Continuum

DiziPlusHD

1 / 10 - (377843 Oy)
Continuum

Cameron, 2077 yılında yaşayan bir kadın polis olup geçmiş zamana (2012) dönerek bir şekilde kaçmayı başarmış bir grup fanatik teröristin peşine düşecektir. Genç teknoloji dehası Alec Sadler'ın yardımıyla Cameron, günümüz Vancouver'ında bir yandan acımasız suçluların tarihin akışını ve geleceği değiştirmek için yaptığı planları bozmaya çalışırken bir yandan da zorluklarla karşı karşıya geleceği ve kapana kısılacağı bu ortamdan evine dönmek için mücadele verecektir. Özgürlükleri için savaştıklarına inanan suçlularla ilgili soruşturmasını hızlandırmak için yerel polis kimliğine bürünen Kiera, yeni iş ortağı dedektif Carlos Fonnegra ile sıkıntılı geçecek bir ittifak kuraracaktır.

Dram Aksiyon & Macera Bilim Kurgu & Fantazi

Oyuncular

Rachel Nichols

Kiera Cameron

Victor Webster

Carlos Fonnegra

Erik Knudsen

Alec Sadler

Stephen Lobo

Matthew Kellog

Roger Cross

Travis Verta

Lexa Doig

Sonya Valentine

Tony Amendola

Edouard Kagame

Omari Newton

Lucas Ingram

Luvia Petersen

Jasmine Garza

Jennifer Spence

Betty Robertson

Brian Markinson

Jack Dillon

Sezonlar

4. Sezon

In season four, Kiera Cameron and the mysterious time traveler, Brad Tonkin must battle the Future Soldiers who arrived in a flash of light in the last moments of season three. Meanwhile, Kiera's alliance with the remaining members of Liber8 challenges her relationship with both Carlos and Alec Sadler. Kiera must also face off against Kellog, who is using every option available to him to become the ruler of a dark future built in his image.

3. Sezon

2. Sezon

The second season of the Showcase television series Continuum premiered on April 21, 2013 and concluded on August 4, 2013. The series is created by Simon Barry. The series centers on Kiera Cameron as she time travels from 2077 to 2012 with a group of terrorists, and attempts to find a way home.

1. Sezon

Kiera Cameron (Rachel Nichols), a Vancouver City Protective Services officer, is transported from the year 2077 to 2012 when eight ruthless terrorists, known as Liber8, attempt to escape execution through time travel. With the help of 17 year old tech genius Alec Sadler (Erik Knudsen) and VPD officer Carlos Fonnegra (Victor Webster), Kiera must survive in our time period, and capture Liber8 before they can alter the course of history and change the future.

Continuum izle

Continuum altyazılı izle

Continuum seyret

Continuum 480p izle

Continuum 720p izle

Continuum 1080p izle

Continuum vk izle

Continuum mailru izle