1. Yabancı Diziler
  2. Bates Motel

DiziPlusHD

8,1 / 10 - (65453 Oy)
Bates Motel

Bates Motel, Carlton Cuse, Kerry Ehrin ve Anthony Cipriano tarafından televizyon için hazırlanan bir Amerikan gerilim dizisidir. Alfred Hitchcock'un çığır açan 1960 yapımı filmi Psycho'daki olayların öncesini anlatan bu dizi, Norman Bates ve annesi Norma'nın hayatına odaklanıyor. Dizi, Norma'nın kocasının ölümünden sonra, yeni bir hayata başlamak için oğlu ile birlikte bir motel satın almasıyla başlar. Norma ve Norman sahil kasabası Oregon'daki evlerine yerleştikten sonra, kasabanın hiç de göründüğü gibi olmadığını anlarlar. Yerli halk da onlarla kendi sırlarını paylaşmamaya kararlıdır. Ama Bates ailesi kendi sırlarını korumak için her şeyi yapacaklardır. Dizi, Rotten Tomatoes ve Metacritic gibi eleştiri sitelerinden genel olarak olumlu eleştiriler almıştır. Vera Farmiga, dizideki performansıyla 2013 Emmy Ödüllerinde, En İyi Kadın Oyuncu Emmy Ödülü'ne aday gösterildi.

Dram Gizem

Oyuncular

Vera Farmiga

Norma Bates

Freddie Highmore

Norman Bates

Max Thieriot

Dylan Massett

Olivia Cooke

Emma Decody

Nestor Carbonell

Sheriff Alex Romero

Sezonlar

5. Sezon

4. Sezon

3. Sezon

Bates Motel Season 3 offers more of the dark, twisted backstory of Norman Bates and how deeply intricate his relationship with his mother, Norma, truly is. This season focuses on the evolution of the Bates family. Norma finds strength to really look at the truth about her son for the first time. And Norman is determined to gain some kind of control over his own mind.

2. Sezon

In the aftermath of Miss Watson's murder, Norman's innocence is buried under blackouts, suspicious characters, and his strange behaviour. Meanwhile, Norma faces dark truths of her own when family secrets begin to unravel and looming threats from local villains jeopardize Norma's stab at happiness. No matter where you turn – there's no escaping what bubbles beneath the surface in White Pine Bay.

1. Sezon

After finding his father dead, teenager Norman Bates and his mother, Norma, purchase a motel and move to White Pine Bay in search of a new life, but they soon discover this idyllic seaside town hides some deadly secrets. Unable to trust anyone but each other, the two indulge in a deeply twisted relationship that raises the question: does mother really know best?

Bates Motel izle

Bates Motel altyazılı izle

Bates Motel seyret

Bates Motel 480p izle

Bates Motel 720p izle

Bates Motel 1080p izle

Bates Motel vk izle

Bates Motel mailru izle